Očkování

Očkování proti Covid-19

Registrační systém 18+ : https://registrace.mzcr.cz/ nebo https://www.ceskoockuje.cz/ nebo na našich stránkách https://vseobecny-prakticky-lekar-pro-dospele-mudr-anna-svehlova.cms.webnode.cz/registrace-ockovani-covid-19/

Očkovací centra: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/vakcinace-cr

Prosím tyto občany, kteří by měli zájem o očkování v naší ordinaci, aby se přihlásili na našich webových stránkách nebo nás telefonicky případně e-mailem kontaktovali. Tito občané se již poté neregistrují v centrálním rezervačním systému. 

Sestra registrované pacienty telefonicky vyzve. Je důležité se dostavit v daný termín, popřípadě zrušit registraci telefonicky alespoň týden dopředu!

Zájemci o očkování posilujícími třetími dávkami vakcín proti COVIDU se mohou hlásit u sestry, e-mailem nebo (Registrace očkování Covid-19ZDE na webových stránkách.

Přeočkování je možné po 6 měsících od podání druhé dávky vakcíny.

K očkování jsou k dispozici vakcíny od firmy Moderna a Pfizer.


Ostatní očkování

1) Očkování proti pneumokokovým nákazám - očkování je plně hrazeno osobám nad 65 let věku, očkujeme celoročně

2) Očkování proti chřipce - očkujeme každý rok od konce září do začátku prosince. Pojišťovnou plně hrazené očkování proti chřipce mají tyto skupiny pacientů: 

-všechny osoby starší 65 let

-pacienti s chronickým onemocněním srdce, cév a ledvin

-pacienti s astmatem a CHOPN

-pacienti s cukrovkou léčenou farmakologicky

-pacienti s nedostatečností imunitního systému např. splenektomii

-pacienti umístění v domovech pro seniory, v domovech pro osoby se zdravotním postižením

3) Očkování proti klíšťové encefalitidě - základní schéma: aplikují se 3 dávky očkovací látky, první přeočkování u všech osob po 3 letech, následně u osob do 60 let 1x za 5 let, nad 60 let 1x za 3 roky